Typy bukmacherskie na piłkę nożną 2022

Piłka nożna jest jedną z dyscyplin, które w naszym kraju cieszą się zdecydowanie największą popularnością - nie tylko z punktu widzenia kibica, ale i osoby pałającej się zakładami bukmacherskimi. Większość legalnych bukmacherów to właśnie na niej opiera całą swoją ofertę, starając się przyciągnąć do niej czy to wysokimi kursami, czy też promocjami albo też zawieraniem w jej obrębie rozgrywek niedostępnych u konkurencji. Niezależnie od tego, którego bukmachera wybierzemy (tych najlepszych przedstawimy w końcowej części tego artykułu) powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę właśnie przy obstawianiu piłki nożnej i jak duże znaczenie w tym wszystkim mają sprawdzone typy bukmacherskie na piłkę nożną. Tylko podchodząc do tego we właściwy sposób będziemy mogli osiągnąć w tym prawdziwy sukces.

Typy bukmacherskie na piłkę nożną 2022

Typowanie piłki nożnej - krok po kroku

Proces obstawiania piłki nożnej powinniśmy rozpocząć od wybrania określonych rozgrywek - tych jest sporo i obejmują one spotkania zarówno ligowe, jak i reprezentacyjne, ale i turnieje klubowe. Dokonanie takiego wyboru ułatwi nam przeprowadzenie kolejnego kroku, jakim jest szczegółowa analiza  W jej ramach powinniśmy zbadać aktualną sytuację w tabeli, formę wszystkich drużyn, harmonogram spotkań oraz to, kto jest kluczowym zawodnikiem w każdym z zespołów. Ważna jest też faza rozgrywek - najtrudniej jest obstawiać te dopiero rozpoczynające się lub też będące u finiszu. Po dokonaniu analizy możemy sięgnąć po sprawdzone typy na piłkę nożną (ich źródła wskazujemy poniżej), które z kolei powinniśmy skonfrontować z naszymi własnymi opiniami, przewidywaniami i wstępnymi typami dokonanymi na podstawie analizy. Warto, abyśmy na tym etapie mieli już wybranego bukmachera (lub też kilku), po którego usługi sięgniemy - spojrzenie na proponowane przez niego kursy jest nam w stanie sporo powiedzieć. Wybierzmy też formułę obstawiania - jako początkujący powinniśmy zdecydować się na typowanie przedmeczowe, później wplatając w to obstawianie na żywo. To ostatnie wymaga większej czujności oraz wiedzy, po którą jesteśmy w stanie sięgać w bardziej spontaniczny sposób. 


5 źródeł sprawdzonych typów na piłkę nożną

 • Profesjonalne studia telewizyjne - często niedocenianie, choć nie podejmują tematu piłki nożnej z bukmacherskiego punktu widzenia, są pełne typowania ze strony znakomitych ekspertów; wystarczy, że wykażemy się sporą uwagą w czasie ich oglądania, a przy okazji wyciągniemy z nich wiele cennych informacji do naszej analizy. 
 • Bukmacherzy - sami bukmacherzy również typują spotkania, swoje typy odzwierciedlając kursami - te niższe wskazują na faworyta, a wyższe - na drużynę, której bukmacher wróży przegraną. Warto brać to pod uwagę przy tworzeniu własnych typów.
 • Fora dyskusyjne - fora, zwłaszcza te o tematyce bukmacherskiej, ale i po prostu sportowe, są w stanie dostarczyć nam mnóstwa informacji i choć wiele z nich jest niesprawdzonych, spośród nich można wyłowić również te cenne, zazwyczaj pochodzące od najbardziej doświadczonych użytkowników.
 • Grupy dyskusyjne - coraz chętniej wybierana forma dyskusji między mniej i bardziej doświadczonymi typerami, ale i po prostu wielbicielami sportu. Podobnie, jak w przypadku forów, w jej przypadku musimy "wychwytywać" typy godne brania pod uwagę.
 • Pisma i portale branżowe - predykcje pism i portali branżowych, zwłaszcza tych profesjonalnych, są w stanie dać nam wiele do myślenia w kwestii typowania. Zwłaszcza, że są zwykle poprzedzane dogłębnymi analizami na poziomie eksperckim.

Gdzie obstawiać piłkę nożną? - przegląd najlepszych bukmacherów 


Jak już wcześniej nadmieniliśmy, piłka nożna stanowi nieodzowny element oferty każdego z działających w Polsce legalnie bukmacherów. U każdego z nich możemy jednak liczyć na zgoła inne podejście, często uwarunkowane sponsoringiem oraz czasowymi akcjami promocyjnymi. Wybierając więc operatora dla siebie warto zwracać uwagę na jego aktualną ofertę, pamiętając, że nic nie wiąże nas z zaledwie jednym bukmacherem - zawsze możemy posiadać konto u kilku, korzystając z usług tego, który aktualnie daje nam najwięcej.

www.STS.pl

Jako jeden z najdłużej istniejących na rynku bukmacherów STS daje nam dostęp do szerokiej oferty na piłkę nożną, a w szczególności na spotkania reprezentacyjne - jest bowiem oficjalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski.

www.eFortuna.pl

Fortuna to kolejny doświadczony zawodnik na rynku polskim. Jej serwis internetowy (ale i lokale stacjonarne) stanowi najlepsze miejsce do obstawiania 1 Ligi, której - nota bene - jest tytularnym sponsorem. U konkurencji nie znajdziemy nie tylko tylu spotkań w ramach tych rozgrywek, ale też tak atrakcyjnych kursów właśnie na te spotkania.

www.LvBET.pl

LV Bet prowadzi aktywny sponsoring kilku klubów polskiej Ekstraklasy - warto więc obstawiać u niego właśnie ich mecze, zazwyczaj opatrzone konkurencyjnymi kursami. Sam bukmacher często organizuje również promocje ściśle związane z piłką nożną. 

www.Betfan.pl

Choć Betfan działa na rynku od niedawna, ambitnie podchodzi do konkurowania z innymi bukmacherami, oferując tak zwany "Matchday Boost", zwiększający kurs na spotkania piłkarskie rozgrywane w dniu przedmeczowego obstawiania.

Bonus bez depozytu z kodem "BETONLINE" dostępny na stronie www.STS.pl

----

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Ranking bukmacherów

  1. Gwarantowane 600 PLN za wpłaty
  2. Bonus bez ryzyka 100 PLN
  3. Nowoczesna aplikacja mobilna
  4. Zakłady live z transmisjami
  5. Legalne gry karciane z polskimi krupierami
  6. 60 PLN w prezencie za zadania
  1. Najstarszy polski bukmacher internetowy
  2. 20 PLN jako freebet na start
  3. Zakłady bez ryzyka do 300 PLN
  4. Aplikacja do oglądania i oglądania meczów
  5. Cash-out dla każdego
  6. Dobre kursy
  7. Niska marża bukmacherska
  1. Bonus powitalny 200%
  2. Na start aż 300 PLN
  3. Dużo promocji dla klientów
  4. Cashout dla każdego
  5. W pełni legalny bukmacher
  6. Poker, blackjack i wojna
  1. Zakład bez ryzyka - zwrot do 50 PLN
  2. Oficjalny bukmacher La Liga w Polsce
  3. Early PayOut - wygrany zakład przy wyniku 2:0
  4. Cashback bez końca dla wszystkich klientów
  5. Poker i blackjack online
  6. Zakłady na żywo z dobrymi kursami
  1. Legalny bukmacher
  2. Wysokie kursy na mecze
  3. Atrakcyjne bonusy na start
  4. Freebet 34 PLN
  5. Pierwszy tydzień bez ryzyka - 1300 PLN
  6. 100% do 200 PLN przy I wpłacie
  1. Zagraniczna jakość w legalnej formie
  2. Specjalny kod promocyjny "KOD550"
  3. Bonus powitalny na start
  4. Atrakcyjne kursy
  5. Duży wybór zakładów
  6. Promocje dla graczy
  7. Niezawodna aplikacja
  1. Aż 5 bonusów na start
  2. Kod promocyjny "BETONLINE"
  3. Edycja kuponu
  4. Wysokie kursy
  5. Atrakcyjny cashout
  6. Bogata oferta zakładów
  1. Bonus bez depozytu 20 PLN
  2. Nawet 2000 PLN dla nowych graczy
  3. Aplikacja mobilna
  4. Promocje dla aktywnych i nie tylko
  5. Możliwość gry bez podatku
  6. Wypłaty wygranych na konto w 15 minut!
  1. Bonusy za trzy pierwsze wpłaty
  2. Dużo promocji dla graczy
  3. Kod promocyjny na 50 PLN freebet
  4. Mecze za darmo
  5. Aplikacja mobilna
  6. Generator kuponów
  7. Dobra wyszukiwarka kursów
  1. 20 PLN jako bonus bez wpłaty
  2. Promocje bez podatki
  3. Dużo metod płatności (Skrill, BLIK)
  4. Oferty dla aktywnych graczy
  5. Wirtualne Sporty
  6. Atrakcyjne kursy
  1. 100% do 1500 PLN na start
  2. Ogromny wybór promocji
  3. Legalny bukmacher z Polski
  4. Tylko bezpieczne i zaufane metody płatności
  5. Atrakcyjne kursy
  1. Bonus bez depozytu 25 PLN
  2. Do 500 PLN za wpłatę numer jeden
  3. Wirtualne Sporty jako filmy wideo
  4. Dobre kursy
  5. Szybkie wypłaty wygranych
  6. Opcja cashout
  7. Dużo promocji dla graczy
  1. Bonus 500 PLN na start
  2. Mecze NBA za darmo
  3. Liczne promocje dla graczy
  4. Doładowanie wygranych do 15%
  5. Bezproblemowe wypłaty
  6. Aplikacja na telefony
  1. Granie bez ryzyka - cashback 1000 PLN
  2. Szeroka oferta zakładów online
  3. Punkty stacjonarne
  4. Obstawianie wybranych lig bez marży
  5. Zakłady na żywo
  6. Dostęp do gier karcianych
  7. Nowoczesna aplikacja mobilna