Podstawy zakładów bukmacherskich - to bardzo ważne!

Przed postawieniem pierwszego kuponu warto znać podstawy zakładów bukmacherskich. Przygotowaliśmy materiał, który powinien przydać się wszystkich stawiającym pierwsze kroki w graniu pewniaków.

Podstawy zakładów bukmacherskich - to bardzo ważne!

Aby zacząć obstawiać, trzeba mieć wiedzę!

Podczas inwestowania własnych pieniędzy w zakłady bukmacherskie – bez znaczenia, o jakich kwotach mówimy, trzeba posiadać wystarczającą wiedzę dotyczącą sportu, na który się stawia oraz świadomość tego, jak skonstruowany jest regulamin. Jak łatwo się domyślić, bardzo wielu użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem zakładów sportowych, posiada pierwszą z opcji związaną z wiedzą na temat szeroko rozumianego sportu, jednakże bardzo często nie zagłębia się w regulamin danego portalu oferującego możliwość obstawiania wydarzeń sportowych. Czy to duży błąd? Tak, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest wręcz odwrotnie. Szczególnie jeśli na początku gracz notuje wygrane. Wówczas problem braku znajomości regulaminu nie występuje.

STS bonus bez wpłaty z kodem BETONLINE

Prędzej czy później, jeśli takowe braki mają miejsce, przegrane kupony dadzą o sobie znać. Utrata pieniędzy spowodowana nie przez braki w wiedzy na temat sportu, ale tego, jak skonstruowany jest regulamin danej promocji lub wydarzenia, szybko uświadomią każdemu, jak ważne jest poznanie obowiązujących u wybranego bukmachera zasad. W niniejszym tekście postaramy się przedstawić podstawowe informacje związane z typowaniem oraz te, które zarezerwowane dla bardziej doświadczonych graczy, ale które również warto poznać. Im szybciej, tym lepiej. A jak wiadomo, podczas gry w zakładach bukmacherskich chodzi przecież o zarabianie, dlatego im szybciej ono nastąpi, tym więcej pieniędzy będziemy mogli zarobić i zainwestować w dalszą grę.

Podstawowe typy. O tym musisz wiedzieć

Dla lepszego zobrazowania podstaw regulaminu każdego typera, a co za tym idzie lepszego zrozumienia czym, jest typowanie, polecamy rozpocząć szkolenie od typów: wygra/przegra/zremisuje. W tym wypadku najlepiej będzie posłużyć się najpopularniejszym sportem wśród typujących, czyli piłką nożną. W niej zazwyczaj najprostszą metodą na stworzenie kuponu jest właśnie zdecydowanie, czy w meczu wygra drużyna A, drużyna B, lub padnie remis. Jak tego typu oznaczenia wyglądają u bukmachera?

 • 1X2

Niech za przykład posłuży nam pojedynek Realu Madryt, który jest gospodarzem (1) z FC Barceloną, która gra jakość gość (2). U każdego bukmachera do takiego meczu podłączona będzie podstawowa opcja do typowania, czyli wygra/przegra/zremisuje. Jeśli zdecydujemy się postawić na gospodarzy tego meczu, Real Madryt, to musimy wybrać opcję „1”. Chęć wytypowania FC Barcelony jako zwycięzcy, to opcja „2”. Jeśli uznamy, że w spotkaniu padnie remis, to należy zaznaczyć opcję oznaczoną symbolem „X”.


Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl
760 PLN w bonusach
Kod: BETONLINE
eFortuna.pl
630 PLN w bonusach
Kod: BETONLINE
Betfan.pl
200% do 300 PLN
Kod: BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachKod: BETONLINE • Podwójna szansa 1/X, 1/2, X/2

Idąc dalej, w każdym pojedynku firmy bukmacherskie oferują graczom bezpieczniejsze opcje typowania. Jeśli czujemy, że nasz faworyt może mecz zremisować, a kurs zdarzenia nadal zachęca do tego, aby na taki typ postawić, to wybierając opcję 1/X stawiamy na to, że Real Madryt wygra lub zremisuje. Podobnie rzecz ma się w przypadku opcji X/2, która w tym wypadku w podobny sposób promuje FV Barcelonę. Jest jeszcze opcja 1/2, której wybór oznacza, że naszym zdaniem wygra Real Madryt lub FC Barcelona. W przypadku remisu jednak zdarzenie jest przegrane. Jeśli chodzi o pojedynki równych zespołów, to kursy wydarzeń z podwójną szansą wciąż mogą być zachęcające. Jeśli jednak drużyna A będzie zdecydowanym faworytem nad drużyną B, to stawienie 1/X mocno obniży wartość kursu.

 • Obie strzelą, A lub B zachowa czyste konto

Jeżeli nie chcesz zajmować stanowiska w sprawie tego, kto wygra mecz, lub, czy padnie remis, bardzo fajną opcją jest podjęcie decyzji, czy obie drużyny strzelą lub zachowają czyste konto. W takim wypadku wystarczy jedynie odnaleźć zakład o nazwie: „obie drużyny strzelą” i tam wybrać opcję TAK lub NIE. Jeśli jesteśmy pewni defensywy jednej z drużyn, warto pochylić się nad opcją: Real Madryt zachowa czyste konto, lub FC Barcelona zachowa czyste konto. Wybierając jedną z drużyn, również wystarczy wskazać opcję TAK, lub NIE.

Obstawianie w STS - kupon SOLO z dużą wygraną

 • Pierwszy gol, ostatni gol, wynik do 10 minuty

Pozostając przy przykładzie Realu Madryt i FC Barcelony, warto wskazać również inne, ciekawe typy, które oferują popularne serwisy bukmacherskie. Warto jednak pamiętać, że im dalej w las, tym trudniej, a to znaczy, że każdy kolejny przykład zawarty w niniejszym tekście skierowany jest do graczy doświadczonych, którzy pierwsze wygrane i przegrane kupony mają już za sobą. Przechodząc jednak do meritum, polecamy spojrzeć również na typy, które dotyczą tego kto pierwszy, lub ostatni strzeli gola oraz jaki wynik będzie miał miejsce do 10 minuty meczu.

 • Pierwszy gol

W tym wypadku należy wybrać, czy drużyną, która pierwsza strzeli gola w meczu, będzie Real Madryt lub FC Barcelona. Dostępna jest również opcja brak goli, co oznacza, że mecz zakończy się remisem. Uwaga! W ostatnim przykładzie należy zwróć uwagę na to, że nie chodzi o zwykły remis, jak w przykładzie powyżej, gdzie wystarczyło wskazać opcję X, a o remis bezbramkowy. Niestety, szczególnie gracze początkujący bardzo często popełniają w tym przykładzie błąd, i mylą remis z remisem bezbramkowym. 

 • Ostatni gol

Ten typ dotyczy wybrania zespołu, który jako ostatni zdobędzie bramkę w meczu. Nie jest ważny zatem wynik całego meczu, a tylko to, która drużyna - jeśli w ogóle - strzeli ostatniego gola. 

 • 10 minut – wynik od 1 do 10 minuty

Prosty z założenia typ wymaga od obstawiającego wybranie wyniku, który do 10:59 minuty meczu widnieć będzie na tablicy wyników. Należy wytypować trzy możliwe opcje: Real Madryt, remis, lub FC Barcelona, posiłkując się przykładami tych dwóch drużyn.

Co najlepiej obstawiać, by wygrywać? 

Zakłady bukmacherskie Fortuna

Prawdziwa zabawa z typowaniem zaczyna się jednak w momencie, w którym do gry wchodzą bardzo dokładne typy bukmacherskie. Świetnym przykładem, który pasuje do tego, co już wcześnie udało nam się przedstawić, jest typ dotyczący tego, kiedy padnie pierwszy gol, w przedziale 15-minutowym. Jak widać zatem poziom trudności, znacznie wzrasta, dlatego takie wybory powinny być używane przez bardzo doświadczonych graczy, którzy są świetnymi analitykami i lubują się w statystykach. Decydując się na omawianą propozycję, należy wybrać jedną z opcji: 1-15, 16-30, 31-45, 46-60, 61-75, 76-90 lub brak goli. Ostatnia z propozycji oznacza nic innego jak bezbrakowy remis. Wybór na przykład 1-15 oznacza decyzję, że pierwsza bramka padnie od 1 do 15 minuty meczu.

Wynik meczu powyżej/poniżej 1.5, 2.5, 3.5 lub więcej goli

Poniżej/powyżej liczby goli, to również bardzo fajna propozycja, która daje doświadczonym graczom kolejne możliwości na to, aby urozmaicić swój kupon. Na czym polega? Jeśli nie chcesz decydować się na wskazanie zwycięscy pojedynku, ale masz pewność, że w meczu padnie dużo goli, to warto zdecydować się na omawianą opcję. W niej wystarczy wskazać, że padnie na przykład powyżej 1.5, 2.5, 3.5 lub więcej bramek. Co oznaczają te połówki? Warto na nie zwracać uwagę, bo jeśli postawimy, że w meczu padnie więcej goli, aniżeli 1.5, to muszą paść łącznie dwie lub więcej bramek. Jeśli padnie tylko jedna, to wówczas zwycięski będzie typ: poniżej 1.5 bramek.

Bonus bez depozytu + kod promocyjny "BETONLINE" na www.eFortuna.pl

-----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

----

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Ranking bukmacherów

  1. Gwarantowane 600 PLN za wpłaty
  2. Bonus bez ryzyka 100 PLN
  3. Nowoczesna aplikacja mobilna
  4. Zakłady live z transmisjami
  5. Legalne gry karciane z polskimi krupierami
  6. 60 PLN w prezencie za zadania
  1. Najstarszy polski bukmacher internetowy
  2. 20 PLN jako freebet na start
  3. Zakłady bez ryzyka do 300 PLN
  4. Aplikacja do oglądania i oglądania meczów
  5. Cash-out dla każdego
  6. Dobre kursy
  7. Niska marża bukmacherska
  1. Bonus powitalny 200%
  2. Na start aż 300 PLN
  3. Dużo promocji dla klientów
  4. Cashout dla każdego
  5. W pełni legalny bukmacher
  6. Poker, blackjack i wojna
  1. Zakład bez ryzyka - zwrot do 50 PLN
  2. Oficjalny bukmacher La Liga w Polsce
  3. Early PayOut - wygrany zakład przy wyniku 2:0
  4. Cashback bez końca dla wszystkich klientów
  5. Poker i blackjack online
  6. Zakłady na żywo z dobrymi kursami
  1. Legalny bukmacher
  2. Wysokie kursy na mecze
  3. Atrakcyjne bonusy na start
  4. Freebet 34 PLN
  5. Pierwszy tydzień bez ryzyka - 1300 PLN
  6. 100% do 200 PLN przy I wpłacie
  1. Zagraniczna jakość w legalnej formie
  2. Specjalny kod promocyjny "KOD550"
  3. Bonus powitalny na start
  4. Atrakcyjne kursy
  5. Duży wybór zakładów
  6. Promocje dla graczy
  7. Niezawodna aplikacja
  1. Aż 5 bonusów na start
  2. Kod promocyjny "BETONLINE"
  3. Edycja kuponu
  4. Wysokie kursy
  5. Atrakcyjny cashout
  6. Bogata oferta zakładów
  1. Bonus bez depozytu 20 PLN
  2. Nawet 2000 PLN dla nowych graczy
  3. Aplikacja mobilna
  4. Promocje dla aktywnych i nie tylko
  5. Możliwość gry bez podatku
  6. Wypłaty wygranych na konto w 15 minut!
  1. Bonusy za trzy pierwsze wpłaty
  2. Dużo promocji dla graczy
  3. Kod promocyjny na 50 PLN freebet
  4. Mecze za darmo
  5. Aplikacja mobilna
  6. Generator kuponów
  7. Dobra wyszukiwarka kursów
  1. 20 PLN jako bonus bez wpłaty
  2. Promocje bez podatki
  3. Dużo metod płatności (Skrill, BLIK)
  4. Oferty dla aktywnych graczy
  5. Wirtualne Sporty
  6. Atrakcyjne kursy
  1. 100% do 1500 PLN na start
  2. Ogromny wybór promocji
  3. Legalny bukmacher z Polski
  4. Tylko bezpieczne i zaufane metody płatności
  5. Atrakcyjne kursy
  1. Bonus bez depozytu 25 PLN
  2. Do 500 PLN za wpłatę numer jeden
  3. Wirtualne Sporty jako filmy wideo
  4. Dobre kursy
  5. Szybkie wypłaty wygranych
  6. Opcja cashout
  7. Dużo promocji dla graczy
  1. Bonus 500 PLN na start
  2. Mecze NBA za darmo
  3. Liczne promocje dla graczy
  4. Doładowanie wygranych do 15%
  5. Bezproblemowe wypłaty
  6. Aplikacja na telefony
  1. Granie bez ryzyka - cashback 1000 PLN
  2. Szeroka oferta zakładów online
  3. Punkty stacjonarne
  4. Obstawianie wybranych lig bez marży
  5. Zakłady na żywo
  6. Dostęp do gier karcianych
  7. Nowoczesna aplikacja mobilna