Legalni bukmacherzy i cash-out. Jak działa i kiedy warto zamknąć zakład przed czasem?

Cash-out to bardzo przydatna opcja, którą udostępniają niemal bez wyjątku wszyscy legalni bukmacherzy internetowi w Polsce. Sprawdź, kiedy warto wykorzystać tę funkcję i co dokładnie oferują w tym zakresie bukmacherzy.

Legalni bukmacherzy i cash-out. Jak działa i kiedy warto zamknąć zakład przed czasem?

Czym jest cash-out?

Cash-out to opcja, jaką oferują bukmacherzy przyjmujący zakłady bukmacherskie online. Pozwala ona na zamknięcie zakładu przed zakończeniem obstawionego wydarzenia sportowego. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może wypłacić część potencjalnej wygranej lub zminimalizować straty w zależności od aktualnego stanu zakładu i szans na ostateczny sukces. Cash-out jest więc narzędziem służącym do zarządzania ryzykiem - daje graczom dodatkową kontrolę nad postawionymi zakładami i pozwala na reagowanie na zmieniające się okoliczności danego meczu.

Trzeba podkreślić, że cash-out nie jest tym samym co anulowanie zakładu. W tym drugim przypadku bukmacher zwraca typerowi całą kwotę stawki zakładu. Jeśli chodzi o cash-out, legalni bukmacherzy mogą:

 • dokonać wypłaty środków o wartości niższej niż wartość stawki,
 • wypłacić częściową wygraną, czyli kwotę wyższą od stawki. 

Wszystko zależy od tego, jak w danym momencie wyglądają kursy obstawionych zdarzeń.

Cash-outu nie należy też mylić z cash-backiem, czyli tzw. zakładem bez ryzyka. Cash-backi są dość często oferowane np. jako powitalne bonusy bukmacherskie.

Jak działa cash-out?

Bukmacherzy udostępniają cash-out dla wybranych spotkań sportowych i zdarzeń w ofercie przedmeczowej i na żywo. Jeśli taka opcja jest aktualnie dostępna, bukmacher podaje użytkownikowi kwotę, za jaką dany zakład może aktualnie zostać zamknięty. Kwota ta jest zazwyczaj zależna od aktualnego stanu zakładu i może się zmieniać w późniejszym czasie w zależności od przebiegu wydarzenia sportowego. Jeśli gracz zdecyduje się na cash-out, nie może już zmienić zdania. Bukmacher rozlicza taki zakład za zaoferowaną kwotę bez względu na to, jaki będzie ostateczny wynik wydarzenia.

Trzeba też mieć świadomość, że cash-out jest dostępny jedynie dla tych zakładów, na których nie znajduje się ani jeden chybiony typ. Jeśli na kuponie akumulowanym któreś z obstawionych zdarzeń było nietrafione, bukmacher rozlicza taki zakład AKO jako przegrany.

Rodzaje cash-outu

Legalni bukmacherzy internetowi najczęściej oferują tzw. pełny cash-out, ale niejeden bukmacher w Polsce udostępnia też inne możliwości. Konkretnie dostępne w niektórych serwisach oferujących zakłady bukmacherskie są następujące opcje:

 • Pełny cash-out: Gracz decyduje się na całkowite zamknięcie zakładu i wypłatę zaoferowanej kwoty w całości. Jest to najprostsza forma cash-outu, która definitywnie kończy zakład przed czasem.
 • Częściowy cash-out: Umożliwia graczom zamknięcie tylko części zakładu, pozostawiając resztę aktywną do końca wydarzenia. Dzięki temu gracze mogą zabezpieczyć część potencjalnej wygranej, jednocześnie pozostawiając otwartą możliwość zysku.
 • Automatyczny cash-out: Gracze mogą ustawić z góry warunki, przy których ich zakład zostanie automatycznie zamknięty, np. gdy osiągnięta zostanie określona kwota zwrotu. Jest to przydatne narzędzie dla tych, którzy nie mogą na bieżąco śledzić wydarzenia.

Jak zamknąć zakłady bukmacherskie przed czasem?

W praktyce korzystanie z cash-outu jest bardzo proste. Żeby sprawdzić, czy zawarte zakłady bukmacherskie mogą zostać zamknięte przed czasem, należy zalogować się na konto gracza, wejść w swoją historię zakładów i odnaleźć właściwy kupon. Jeśli na zakładzie wyświetla się oznaczenie wskazujące dostępność cash-outu, gracz zobaczy też, jaką kwotę wypłaci mu bukmacher, jeśli w tym momencie skorzysta z tej funkcji. Wystarczy potwierdzić chęć skorzystania z opcji cash-out, a zakład zostanie rozliczony na podanych warunkach.

Kiedy warto rozważyć cash-out?

Legalni bukmacherzy udostępniają cash-out jako przydatne dla graczy narzędzie pozwalające na elastyczne reagowanie na zmieniające się okoliczności meczów. Jednak co oczywiste, używanie tej opcji ma sens tylko w niektórych sytuacjach, podczas gdy w innych oznaczać będzie dla typera straty. Kiedy warto rozważyć wykorzystanie tej funkcji?

Po pierwsze sięgnięcie po cash-out można rozważyć w sytuacji, gdy obstawione zakłady bukmacherskie zaczynają być mniej pewne. Przykładowo, gdy podczas meczu przewaga drużyny, której zwycięstwo typowaliśmy, zaczyna maleć, cash-out może zabezpieczyć część potencjalnych zysków lub zminimalizować straty. 

Jednak nie tylko sytuacja na boisku może być sygnałem, że warto zastanowić się nad wcześniejszym zamknięciem zakładu. Równie znaczące mogą być różne niespodziewane wydarzenia i nowe dane, takie jak np. kontuzje kluczowych zawodników. W takich przypadkach cash-out to sposób na ograniczenie strat. Gdy wszystko wskazuje na to, że zakład będzie przegrany, jego wcześniejsze rozliczenie skutkować będzie zmniejszeniem skali porażki.

Po cash-out można także sięgnąć wtedy, gdy wydaje się, że postawione zakłady bukmacherskie będą wygrane, ale chcemy zabezpieczyć dotychczasowe zyski przed nieoczekiwaną zmianą wyniku (np. dlatego, że do końca meczu pozostało jeszcze dużo czasu). Jeszcze inny scenariusz dotyczy strategii obstawiania zakładów na żywo, w której gracz wykorzystuje wahania kursów. Ponieważ w ofercie live bukmacherzy często zmieniają współczynniki kursowe, cash-out może być użyty do realizacji zysku na bazie korzystnych zmian kursów.

Skorzystać z cash-outu, czy nie? Wskazówki

Decyzja o tym, czy w danym przypadku sięgnąć po cash-out, czy zostawić obstawione zakłady bukmacherskie bez zmian, nie jest łatwa. Zanim ją podejmiesz, dokładnie przeanalizuj sytuację dotyczącą danego meczu i prawdopodobieństwo tego, że zakład okaże się jednak poprawny. Warto śledzić, jak rozwija się wydarzenie, ale też to, jak zmieniają się kursy, które wystawia bukmacher. Czasami opłaca się poczekać na lepszy moment do skorzystania z cash-out, zwłaszcza gdy sytuacja w meczu jest bardzo dynamiczna. 

Zawsze dobrze jest zastanowić się, co w danej sytuacji bardziej się kalkuluje: korzyści z zabezpieczenia zysków / ograniczenia strat czy możliwość pełnej wygranej (jednak z ryzykiem przegrania wszystkiego). Zawsze też trzeba pamiętać o niepoddawaniu się emocjom. Decyzje o cash-out powinny być przemyślane i oparte na racjonalnej analizie, a nie chwilowych emocjach czy stresie.

Jeszcze jedna kwestia: jeśli wykorzystujemy do gry bonusy bukmacherskie, cash-out nie będzie dobrym pomysłem. Chodzi o to, że legalni bukmacherzy mają z reguły w regulaminach promocji zapis, że wykorzystanie cash-outu nie kwalifikuje się do obrotu bonusem czy depozytem.

Legalni bukmacherzy w Polsce z ofertą cash-out

Obecnie opcja cash-out to już standard i mają go w swojej ofercie niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Różnice dotyczą tego, czy bukmacher oferuje jedynie pełny cash-out czy udostępnia także inne warianty funkcjonalności. 

Dodatkowo ranking bukmacherów pod tym kątem mógłby powstać w oparciu o to, dla jak wielu wydarzeń poszczególni bukmacherzy umożliwiają skorzystanie z tej opcji, kiedy dostępna jest wypłata, jaką marżę narzuca bukmacher itp. Biorąc pod uwagę te kryteria, najciekawszą ofertę na polskim rynku, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie z cash-out, w naszej ocenie mają legalni bukmacherzy: Superbet, STS, Fortuna, Betclic, Go+bet czy Totalbet.

Ranking bukmacherów

  1. Gwarantowane 600 PLN za wpłaty
  2. Bonus bez ryzyka 100 PLN
  3. Nowoczesna aplikacja mobilna
  4. Zakłady live z transmisjami
  5. Legalne gry karciane z polskimi krupierami
  6. 60 PLN w prezencie za zadania
  1. Najstarszy polski bukmacher internetowy
  2. 20 PLN jako freebet na start
  3. Zakłady bez ryzyka do 300 PLN
  4. Aplikacja do oglądania i oglądania meczów
  5. Cash-out dla każdego
  6. Dobre kursy
  7. Niska marża bukmacherska
  1. Bonus powitalny 200%
  2. Na start aż 300 PLN
  3. Dużo promocji dla klientów
  4. Cashout dla każdego
  5. W pełni legalny bukmacher
  6. Poker, blackjack i wojna
  1. Zakład bez ryzyka - zwrot do 50 PLN
  2. Oficjalny bukmacher La Liga w Polsce
  3. Early PayOut - wygrany zakład przy wyniku 2:0
  4. Cashback bez końca dla wszystkich klientów
  5. Poker i blackjack online
  6. Zakłady na żywo z dobrymi kursami
  1. Legalny bukmacher
  2. Wysokie kursy na mecze
  3. Atrakcyjne bonusy na start
  4. Freebet 34 PLN
  5. Pierwszy tydzień bez ryzyka - 1300 PLN
  6. 100% do 200 PLN przy I wpłacie
  1. Zagraniczna jakość w legalnej formie
  2. Specjalny kod promocyjny "KOD550"
  3. Bonus powitalny na start
  4. Atrakcyjne kursy
  5. Duży wybór zakładów
  6. Promocje dla graczy
  7. Niezawodna aplikacja
  1. Aż 5 bonusów na start
  2. Kod promocyjny "BETONLINE"
  3. Edycja kuponu
  4. Wysokie kursy
  5. Atrakcyjny cashout
  6. Bogata oferta zakładów
  1. Bonus bez depozytu 20 PLN
  2. Nawet 2000 PLN dla nowych graczy
  3. Aplikacja mobilna
  4. Promocje dla aktywnych i nie tylko
  5. Możliwość gry bez podatku
  6. Wypłaty wygranych na konto w 15 minut!
  1. Bonusy za trzy pierwsze wpłaty
  2. Dużo promocji dla graczy
  3. Kod promocyjny na 50 PLN freebet
  4. Mecze za darmo
  5. Aplikacja mobilna
  6. Generator kuponów
  7. Dobra wyszukiwarka kursów
  1. 20 PLN jako bonus bez wpłaty
  2. Promocje bez podatki
  3. Dużo metod płatności (Skrill, BLIK)
  4. Oferty dla aktywnych graczy
  5. Wirtualne Sporty
  6. Atrakcyjne kursy
  1. 100% do 1500 PLN na start
  2. Ogromny wybór promocji
  3. Legalny bukmacher z Polski
  4. Tylko bezpieczne i zaufane metody płatności
  5. Atrakcyjne kursy
  1. Bonus bez depozytu 25 PLN
  2. Do 500 PLN za wpłatę numer jeden
  3. Wirtualne Sporty jako filmy wideo
  4. Dobre kursy
  5. Szybkie wypłaty wygranych
  6. Opcja cashout
  7. Dużo promocji dla graczy
  1. Bonus 500 PLN na start
  2. Mecze NBA za darmo
  3. Liczne promocje dla graczy
  4. Doładowanie wygranych do 15%
  5. Bezproblemowe wypłaty
  6. Aplikacja na telefony
  1. Granie bez ryzyka - cashback 1000 PLN
  2. Szeroka oferta zakładów online
  3. Punkty stacjonarne
  4. Obstawianie wybranych lig bez marży
  5. Zakłady na żywo
  6. Dostęp do gier karcianych
  7. Nowoczesna aplikacja mobilna